Alo 183 Kadın, Çocuk, Engelli ve Yaşlı Sosyal Hizmet Danışma Hattı

ailevecocuknet_t1.

Alo 183 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde çalışan bir çağrı merkezidir. Haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir. Kadın, çocuk, engelli ve yaşlılarla  ilgili ihmal ve istismar olaylarına anında müdahale etmek; gerekli durumlarda psikolojik, sosyal ve yasal işlemlerin başlatılmasını sağlamak, kamuoyunu bu konularda duyarlı hale getirmek amacı ile kurulmuştur.

Alo 183 Sosyal Danışma Hattının Hizmetleri

İhbarlar:

Kadın, çocuk, engelli ve yaşlılarla ilgili ihmal ve istismar olaylarında ihbarları alır. Acil müdahale gereken durumlarda, çağrının geldiği ildeki Emniyet, Jandarma ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerin acil müdahale ekipleriyle irtibata geçer.

Rehberlik Hizmetleri:

Kadınların hukuki ve psikolojik konularda başvuracakları toplum merkezleri ve aile danışma merkezlerin çalışmaları hakkında bilgi verir ve ihtiyaç duymaları halinde müracaat edebilecekleri adres ve telefonları iletir. Kadınların ihtiyaç duymaları halinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri bünyesindeki kadın konuk evlerine yönlendirir.

Yaşlılar için yapılan müracaatlarda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine bağlı huzur evlerinin kabul şartları, ücretli ve ücretsiz bakım hakkında bilgi verilir. Ayrıca diğer kamu ve özel yaşlı bakım evleri hakkında bilgilendirir ve gerekli adres ve telefon bilgilerini verir.

Gönüllü olarak çalışmak isteyen vatandaşları talepleri doğrultusunda çocuk yuvaları, yetiştirme yurtları ve huzur evlerine yönlendirir.  Ayni bağışlar için kuruluş adres ve telefonlarını iletir.

Alo 183 de kürtçe konuşan operatörler de görev yapar.

Daha fazla bilgi için -> tıklayın

Reklamlar

Her türlü yorumlarınızı bekliyorum...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: