Hastaneler ve Aile Hekimleri de artık hastane randevuları verebilecek

Bilindiği üzere hastane randevularımızı almak için 2011 senesinden beri Sağlık Bakanlığının hizmete sunduğu MHRS’ni (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) kullanmaktayız. Bu sistemden randevu almak için alo 182 çağrı merkezinden yardım alabiliyor ya da internet üzerinden Online Randevu Sistemini kullanarak kendi randevularımızı oluşturabiliyorduk. Bunlara ek olarak MHRS Mobil uygulaması da bir süre önce hizmete sunulmuştur. Son olarak da 1 Haziran 2013 tarihinden itibaren tüm Türkiye genelinde hastaneler ve aile hekimleri de artık hastalarına MHRS üzerinden randevu verebileceklerdir.

Hastanelerin kendilerinin randevu verebiliyor olması bence hastalara düzenli kontrolleri için büyük kolaylık sağlayacaktır. Hastalar muayeneden sonra hastaneden ayrılmadan kontrol randevusu oluşturulabilecek, MHRS üzerinden yan dallara (nöroloji, endokronoloji, romatoloji, vs…) verilemeyen randevular da yine hastanelerden verilebilecektir.

Aile hekimleri de artık MHRS aracılığıyla hastalarına, yan dallar dahil randevu oluşturabilecekler. Bu sayede hastalarının tedavi süreçlerini de daha yakından takip etme şansları olacaktır.

Hüseyin Can’ın kronik hastalıkları nedeniyle biz çok sık hastanelere gidiyoruz. Özellikle nöroloji doktoruyla git gel ahbap gibi olduk zaten :) geçen seferki ziyaretimizde yeni bir ilaca başladık ve doktor kontrol için sekreterine 3 hafta sonrasına bize randevu vermesini söyledi. Doktorla ahbap olunur da sekreteriyle olunmaz mı? Doktorun sekreteri Pakize hanım bize randevu oluştururken hangi saat bizim için en uygunsa o saate randevu verdi… Ben bu uygulamayı çok sevdim ya :))

mhrs online

.

Bu konuyla ilgili ufak bir detay: daha önce alo 182 çağrı merkezinden randevu aldıysanız zaten üye kaydınız oluşturulmuştur. Online Randevu Sistemini kullanarak randevu almak istediğinizde T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra parola olarak  “123456” girmeniz gerekmektedir.

Reklamlar
Ordan, burdan, her telden kategorisinde yayınlandı. 1 Comment »

Bir Yanıt to “Hastaneler ve Aile Hekimleri de artık hastane randevuları verebilecek”


Her türlü yorumlarınızı bekliyorum...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: