Haydi Anneler..!! Bu Kursa katılalım..!!

UZMAN-YARDIMCILIĞI-PRORAMI-1024x242

Facebook’da serebral palsili ailelerin ve konuyla ilgili bazı uzmanların buluştuğu Serebral Palsi Türkiye grubunda dün Konuşma Engelliler Federasyonu Başkanlığını “Uzaktan Eğitimle Ücretsiz Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzman Yardımcılığı Sertifika Kursu” duyurusu paylaşmış. Hüseyin Can’ın konuşma problemlerinden ve bir konuşma terapistine gittiğimizden daha önce bahsetmiştim, o yüzden bu kurs ilgimi çekti ve hemen sitelerini bulup kursla ilgili detayları inceledim. Federasyon bu kursu düzenlerken engelli çocukları olan anneleri düşündüklerini pek sanmıyorum, daha çok özel eğitimde çalışan öğretmenler ve meslek edinmek isteyen gençleri düşünmüşlerdir. Ama ben bu kursa katılabilirsem Hüseyin Can’a faydalı olabileceğimi düşünerek baş vurmaya karar verdim. Engelli çocuğu olan başka annelerin de ilgisini çekebileceğini düşünerek Facebook’da değişik grup ve sayfalarda kurs ilanını paylaştım, hatta bazı arkadaşlarıma bu konuyla ilgili mesaj bile attım. Daha ben başvurumu yapmadan onlar kayıtlarını yapmışlar bile :)

Kursun teori dersleri haftada 2 saat internet üzerinden online verilecekmiş. Her şehirde haftada 8 saat uygulama dersleri olacakmış ama gün ve saatler tamamen esnek. Bu şekilde düzenlenen kurs biz engelli çocuğu olan anneler için büyük avantaj, malum genelde çocuklarımızı uzun süre başkalarına emanet edemiyoruz.

06.08.2013 Ek bilgi: Gelen sorular üzerine bugün Konuşma Engelliler Federasyonu Başkanı sayın Özgür TEKOL beyle görüştüm ve engelli çocuğu olan anneler için uygulamalı dersler konusunda kolaylık sağlıyabileceklerini, bu dersleri kendi çocuklarıyla çalışmalarının mümkün olabileceğini söyledi. Bu sayede yurt dışından da bu kursa katılmak mümkün olacaktır.

Ayrıca kursa katılmak için en az lise son sınıfına devam ediyor ya da lise mezunu olma şartını kaldıracaklarını ama sertifika alabilmek için bu şartın gerekli olduğunu belirtti sayın Özgür TEKOL. Bu durumda eğitim durumu ne olursa olsun tüm engelli çocuğu olan anneler kursa katılabilecekler ama en az lise mezunu olmayanlar sertifika alamayacaklar.

Başvuru formunu doldururken engelli çocuk annesi olduğunuzu belirtmeyi unutmayın lütfen.

Böyle güzel bir sosyal proje hazırladıkları için Konuşma Engelliler Federasyonu Başkanlığına, Başkan sayın Özgür TEKOL ve tüm çalışma arkadaşlarına yürekten şükranlarımı sunuyorum…

Kursla ilgili detaylar ve başvuru için -> tıklayın

Son başvuru tarihi: 16 Ağustos 2013

Kurs başlangıç tarihi: 5 Eylül 2013

Mail: info@konef.org.tr

Tel: 444 20 48

Reklamlar

6 Yanıt to “Haydi Anneler..!! Bu Kursa katılalım..!!”

 1. Özgür TEKOL ( KONUŞMA ENGELLİLER FEDERASYON BAŞKANI ) Says:

  HALEN ARALIKSIZ ÇALIŞIYORUZ . SİTEMİZDE ALTTAKİ BİLGİ ŞU AN YAYINLANMIŞTIR. ENGELLİ AİLELERİNE BAYRAM SÜPRİZİMİZDİR. HERKESE SEVGİLER. YENİ GRUBA HERKESİ BEKLİYORUZ. ENGELLİ AİLELER YANINIZDAYIZ.

  MEZUNİYET ŞARTI ENGELLİ AİLELERİNE KALDIRILMIŞTIR.
  Not: engelli ailelerinden gelen yoğun istek üzerine engelli ailelerinde lise son ve lise mezunu olma şartı olmadan ( MEZUNİYET ŞARTI OLMADAN ) sertifika programına ücretsiz olarak katılma hakkı verilmiştir. Yalnız lise son ve lise mezunu olmayan aileler eğitimde sınava tabi tutulmayacak olup sadece katılım belgesi verilecektir. Engelli ailelerinin çocuklarını yalnız bırakabilme imkânı olmadığından hafta 8 saatlik uygulama şartı kaldırılmıştır.

  Facebookta ENGELLİ AİLELERİNE EĞİTİMLER VE SEMİNERLER
  Adlı bir grup kurduk. Tüm aileleri ve ilgilenen herkesi bu açık gruba davet ediyoruz.

  • Özlem Yıldırım Şeker Says:

   İlgi ve alaknız için tekrar teşekkür ederiz Özgür bey. Facebook grubunu da çok iyi düşünmüşünüz, hemen istek yolladım. İnşAllah başka güzel projelerde de birlikte olabiliriz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim…

 2. Sevda Girgin Says:

  Sağolasın! Bende yaptırıyorum kaydımı! Hem kendi çocuklarımıza ve belki onları en iyi anlayacak olan diğer çoculara faydamız olur ben çok mutlu oldum..!

  • Özlem Yıldırım Şeker Says:

   Aslında sp ile ilgili her alanda böyle eğitim alma şansımız olsa, çocuklarımızın tedavilerini eminim kendimiz çok güzel yaparız. (şşş… fizyoterapistler duymasın ;))

 3. Özgül Üze Erkuvvet Says:

  Ben kaydımı yaptım arkadaşlar. Çocuklarımız için çok faydalı olacağını düşünüyorum.


Her türlü yorumlarınızı bekliyorum...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: